facebook instagram pinterest vimeo youtube

8 zawodów dla pasjonatów podróżowania

 

Często zastanawiamy się, jak połączyć przyjemne z pożytecznym, a swoją pasję zamienić w sposób na życie. Zarabianie na podróżach brzmi wspaniale, ale czy jest możliwe do zrealizowania? Dla nas wymarzona praca to taka, która ułatwiłaby nam podróżowanie. Gdyby ktokolwiek płacił nam za poznawanie innej kultury, kuchni i języka, uznalibyśmy go za członka rodziny! W internecie jest wystarczająco dużo inspiracji od osób, którym to się udało. Nie jest to więc niemożliwe.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 8 interesujących zawodów, które pozwolą Wam na podróż marzeń i łączenie pracy z odkrywaniem świata. Kto wie, może znajdziecie coś dla siebie? 🙂

 

1. Dla prawdziwych filantropów, czyli realizuj się jako wolontariusz!

Wolontariat to opcja wyjazdu w egzotyczne miejsce dla osób o wielkim sercu, ale i mocnych nerwach. Nie ulega wątpliwości, że praca wśród lokalnych społeczności wymaga dużego zaangażowania, wysiłku psychicznego i fizycznego. Z drugiej strony jest także źródłem wielkiej satysfakcji i daje możliwość poznania innej kultury, życia i języka od wewnątrz.

 

Uśmiech na twarzy drugiego człowieka powinien być wpisany w każdą podróż. Okazana pomoc i dobroć zawsze wraca.

 

Docelowych miejsc wolontariatu oraz jego zakresu jest wiele. Możesz wyjechać do krajów dalekiej Afryki, ale i do bliżej położnej nam geograficznie i mentalnie Grecji czy Gruzji.

Proszę nie mylcie jednak wolonturystyki z wolontariatem. Ta pierwsza budzi zbyt sprzeczne wnioski, by móc traktować ją poważnie. Podstawowa różnica między nimi to przede wszystkim wymagania i kompetencje, które powinien posiadać kandydat na wolontariusza.

 

2. Dla miłośników zwierząt, czyli zostań „Chief Flamingo Officer”

W ostatnim czasie pojawiła się ciekawa oferta pracy na stronie luksusowego kurortu na Bahamach. Właściciele poszukiwali opiekuna flamingów, który codziennie będzie dbać o komfort życia tych pięknych, różowych ptaków.

Zobacz: Kurort na Bahamach poszukuje kandydatów do pracy marzeń!

 

Wyspa Sant Antocio to miejsce bardzo lubiane przez flamingi. Po raz pierwszy w życiu mieliśmy okazję oglądąc to piękne ptactwo na własne oczy.

 

Anonse związane z opieką nad zwierzętami pojawiają się także w formie wolontariatu. Z ciekawą ofertą dla sympatyków zwierzaków wychodzi na przeciw chociażby organizacja pozarządowa Seed Madagascar, która rekrutuje wolontariuszy do opieki nad przedstawicielami lokalnej flory i fauny. Dużym zainteresowaniem cieszy się stanowisko opiekuna lemurów 🙂

 

3. Dla przyszłych menedżerów, czyli zatrudnij się w hotelu lub zostań opiekunem całego obiektu.

Od czasu do czasu trafiamy na ciekawe ogłoszenia, których autorzy poszukują do pracy opiekunów pensjonatów i hoteli. Takie sezonowe oferty można znaleźć np. na greckiej Rodos czy w miasteczkach na norweskim wybrzeżu. Właściciele poszukują często par do prowadzenia ich turystycznego przybytku.

Jest to oczywiście praca dla osób nie bojących się wzywań bowiem zakres obowiązków jest bardzo szeroki. Potencjanych kandydatów czeka bogaty wachlarz zajęć – od mycia naczyń, przez utrzymanie czystości w pokojach, po prowadzenie hotelowych wydatków.

 

Setubal – rok 2011. Pierwszy raz, gdy wykupiliśmy nocleg w 4**** hotelu, a nasze bagaże wnosiła po schodach pięknie ubrana obsługa. Groupon daje możliwość wykupienia noclegów w ekskluzywnych apartamentach na całym świecie za 50% a nawet 60% ceny. Warto.

 

Osobom marzącym o dalekiej podróży do Azji, polecamy wyspy w Kambodży, gdzie tamtejsze odcięte od świata resorty poszukują białych wolontariuszy do ich obsługi. A wszystko to za wikt i opierunek 🙂 Dodatkowo dzięki kolonialnej przeszłości – lekcje francuskiego gratis 🙂

Sprawdź jak to wygląda: oferty wolontariatu w Kambodży

 

4. Dla posiadaczy lekkiego pióra, czyli stań się podróżniczym dziennikarzem New York Times’a

Pisz przewodniki - praca dla podróżnika

Pisanie przewodników dla National Geographic to marzenie wielu podróżników i przedstawicieli dziennikarskiego rzemiosła.

 

Wszystkim znany New York Times niedawno ogłosił poszukiwania swojego podróżniczego dziennikarza. Oferta okazała się gratką dla ok. 13 tys. kandydatów. Wybrany szczęśliwiec uda się do 52 miejsc na świecie by stworzyć o nich unikalne teksty oraz zachęcić innych podróżników do ich odwiedzenia.

Takie propozycje pracy zdarzają się sporadycznie i trzeba je traktować w kategorii szczęśliwego losu na loterii. Inną bardziej pragmatyczną alternatywą jest pisanie przewodników dla różnych wydawnictw. To świetna opcja dla kochających na równi pióro i podróże – wydawnictwo wysyła Cię do Wietnamu, a Ty piszesz o nim przewodnik. Uczciwy deal, prawda? 🙂

 

5. Dla miłośników latania, czyli zostań testerem linii lotniczych

Wschód rządzi się własnymi prawami. Kocham ten luz. Piwko na płycie lotniska? Oczywiście, komu to przeszkadza…

 

Wśród nas są osoby, które kochają przestworza. Jak się okazuje linie lotnicze nie organizują wyłącznie naborów na stewardessy czy pilotów, gdzie wymagania dla potencjalnych kandydatów są z reguły bardzo wysokie. Szwajcarskie linie lotnicze Swiss postawiły na testowanie swoich usług, najlepszych hoteli i zwiedzanie popularnych turystycznie miejsc.  Swiss płaci za wszystko, ale żeby nie było za kolorowo, szczęśliwie zrekrutowany tester będzie zobligowany do zaprezentowania raportu ze swojej pracy.

Zawód tajemniczego klienta w ostatnim czasie stał się bardzo popularny, a w branży podróżniczej nie dotyczy wyłącznie linii lotniczych, ale hoteli oraz restauracji, które taki tester może odwiedzić w ramach prowadzonego projektu.

 

6. Dla miłośników kina i przyszłych aktorów, czyli zostań statystą w Bollywood

 

Wiele osób marzy, aby zobaczyć siebie na szklanym ekranie. Jeśli na Waszej podróżniczej mapie znajdują się Indie, pamiętajcie o możliwości dorobienia kilku dolarów w jednej z filmowych produkcji Bollywood.
Filmy, teledyski czy reklamy bollywoodzkie realizowane są z udziałem setek statystów, a dla wiarygodności produktów to właśnie często przypadkowym Europejczykom proponuje się udział w tego typu przedsięwzięciach.

 

7. Dla niezależnych studentów i świeżo upieczonych absolwentów, czyli AISEC lub Work&Travel

Opcja raczej dla młodszych czytelników, nie mających jeszcze zobowiązań, dużych potrzeb finansowych lub będących na początku swojej kariery zawodowej. Każdy z Was na pewno słyszał o możliwości wyjazdu z różnymi organizacjami studenckimi i szkołami językowymi. Dzięki tego typu programom można wyjechać na rok lub kilka miesięcy do odległej Australii czy Stanów Zjednoczonych.

Najpopularniejszymi programami tego typu Work&Travel i Camp America, które oferują możliwość pracy w Stanach z jednoczesną możliwością poznania tego kraju. Inne kraje również poszukują kandydatów do wakacyjnej pracy czy wymiany studenckiej. Dużym zainteresowaniem cieszą się inicjatywy Work & Study (zwiedzamy Australię), Work Experience (zwiedzamy Wielką Brytanię) czy KILROY (zwiedzamy Nową Zelandię).

 

 

8. Dla freaków social mediów, czyli relacjonuj swoją podróż przez internet

Tak, to nie jest żart. Firma Busabout całkiem niedawno szukała 4 kandydatów na stanowiska podróżników, których głównym zajęcie byłoby relacjonowanie przebiegu podróży w mediach społecznościowych. Bez wątpienia to praca marzeń dla wszystkich maniaków social mediów. Trzymiesięczna podróż po Europie za całkiem niezłe pieniądze brzmi rewelacyjnie.

Wymagania znośne – pełnoletniość, ważny paszport i swobodne posługiwanie się językiem angielskim. Do obsadzenia ​cztery kanały: Instagram, YouTube, blog i Snapchat/InstaStories.

 

Instragram i popularne stories to świetne narzędzie do relacjonowania swoich przeżyć z podróży w trybie rzeczywistym.

 

 

Hania Editor
Autorka wpisu

Pani Król. Zawsze z planem na podróż przypominającym budowę szwajcarskiego zegarka. Świat odkrywa z przewodnikiem, słomianym kapeluszem na głowie i paczuszką słodkości w kieszeni. Kocha Francję, klimat południa i lokalne potrawy. Posiadaczka największego serca na Ziemi – jej podróż do Indii skończyłaby się wydaniem wszystkich pieniędzy na pomoc socjalną dla ubogich.

follow me


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Mikołaj | Życie w podróżyMo NikaKasia OsieckaKasia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość

Pomysły ciekawe i możliwe do zrealizowania… Jakby tak więc rzucić wszystko i wyjechać. Poznać smak podróżowania i życia w innym miejscu na ziemi… Zachęcające 😉

Kasia Osiecka
Gość
Kasia Osiecka

Dziękuję, że pokazaliście mi jak wiele jest możliwości 🙂

Mo Nika
Gość
Mo Nika

Marzenie żyć z pasji i zamienić pasję w życie!

Mikołaj | Życie w podróży
Gość

W temacie wolontariatu, jak np. Podlinkowanego w Kambodży, to z tego co zrozumiałem nie działa to tylko na zasadzie:” za wikt i opierunek”, bo zawsze dochodzi jeszcze opłata za możliwość skorzystania z wolontariatu. Wyjątkiem jest Workaway i Woof chyba, bo tam nie płaci się za możliwość skorzystania z wolontariatu.

Top