facebook instagram pinterest vimeo youtube

Azerbejdżan

Azerbejdżan – kraj, w którym wszystko się zaczęło. Gdy go odwiedzałem w 2014 r. był jeszcze kierunkiem stosunkowo nieodkrytym. To podczas zwiedzania azerskich krain złapałem bakcyla na te rejony świata. Mam nadzieję, że uda mi się zainspirować Was kilkoma tematycznymi wpisami do odwiedzenia kraju, który od lat stoi w cieniu sąsiedniej Armenii i Gruzji.

Jeden z nielicznych krajów świata, w którym podziwiać można błotne wulkany. Inspirujące góry Wielkiego Kaukazu, gdzie według miejscowych legend spotkać można potomków Noego. Była republika ZSRR, gdzie azjatycki orient ściera się z pozostałościami socrealizmu. Kraj zarządzany od lat przez ród Alijewów, bogaty dzięki ropie i dostępowi do Morza Kaspijskiego. Azerbejdżan to kierunek, wobec którego żaden fan Kaukazu i sowietstanów nie powinien przejść obojętnie.

Kierunek Azerbejdżan

18 grudnia, 2014

  W kwietniu ub. roku zdecydowałem, że moim kolejnym celem wyprawy stanie się kraj, o którym obecnie żyjąca na świecie populacja wie niewiele, a wskazać go na mapie potrafi pewnie co dwusetny , stąpający po ziemskim padole człowiek. Mimo, że nie jest to żaden egzotyczny kierunek ani tym bardziej propozycja "do zdobycia wyłącznie dla kozaków", o kraju tym mówi się zaskakująco niewiele. Polakom może kojarzyć się z ropą, ...

Read More

Top