facebook instagram pinterest vimeo youtube

Syberia

Syberia to inspirujący zakątek Rosji, który skrywa przed podróżnikiem potężną sakwę tajemnic. Na powierzchni ponad 13 mln metrów kwadratowych żyje populacja mniejsza niż na terenie Polski. Za to bogactwo przyrodnicze tej części globu wyrywa z butów.

W tej kategorii artykułów przeczytasz o naszych przygodach na Syberii. Będzie o wymarzonej podróży Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Irkucka. O 110 godzin spędzonych w legendarnym składzie z czerwoną gwiazdą śmierci. Będzie o biwakowaniu nad słynnym jeziorem Bajkał i o najdziwniejszym noclegu na Couchsurfing w Irkucku. Jeden z rozdziałów poświęcimy również Buriacji, skośnookiej części Syberii, gdzie w Ułan Ude wciąż biją serca wielu Polaków.

 

Biwak nad jeziorem Bajkał na Syberii

13 września, 2017

  W drugiej połowie sierpnia 2016 r. zrealizowałem jedno ze swoich największych podróżniczych marzeń - rozbiłem biwak nad błękitnym okiem Syberii czyli majestatycznym jeziorem Bajkał. Mogę szczerze rzec, że zobaczenie tego miejsca na własne oczy było dla mnie czymś wyjątkowo osobliwym i miało charakter wręcz mistyczny. Bajkał na pewno nie jest zwykłym jeziorem, a przepełnioną mrocznymi tajemnicami szklaną mogiłą ...

Read More

Top