facebook instagram pinterest vimeo youtube

Uzbekistan

Uzbekistan był na naszym celowniku od lat. Kraina Timura to nie tylko orientalne miasta Jedwabnego Szlaku i mozaikowe budowle sprzed kilku stuleci. Uzbekistan to również spuścizna po brutalnych chanach i reżimie Karimova. To ekologiczna erozja Morza Aralskiego, fascynująca Karakałpacja i wiele innych nieodkrytych krain geograficznych.

Zapraszamy Was w podróż po Uzbekistanie. Od tętniącego życiem Taszkientu przez Samarkandę i Bucharę, aż po granicę z Turkmenistanem. Dowiecie się, jak wygląda uzbecka gościnność, spanie w balaganie czy zakrapiana impreza na prowincji. Jakie wrażenia generuje pusty Registan o poranku, a także dlaczego pilaw jest najlepszym daniem Azji Środkowej. W końcu czym tak naprawdę jest naswar i jak smakuje miejscowa herbatka.

Bazar Chorsu w Taszkiencie

26 kwietnia, 2020

  Środkodowoazjatyckie bazary to dobre miejsce dla łowców przygód i poszukiwaczy skarbów. Epicentrum interpersonalnych szermierek handlowych w każdym mieście Azji Środkowej jest znany nam wszystkim bazar. W Uzbekistanie bazary pełnią ważną funkcję życia społeczno-handlowego, gromadząc codziennie tłumy przedsiębiorczych homo sapiens. W Taszkiencie odwiedziliśmy bazar Chorsu, którego historia siędza lat 20-tych ...

Read More

Top