facebook instagram pinterest vimeo youtube

 

Nasz guru Ryszard Kapuściński powiedział niegdyś bardzo mądrze:

Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej.

 

 

 

daniel3On

Powinien mieć na imię Piotruś – człowiek z głową pełną marzeń, ale i pomysłów na życie, i piękne podróże. Kocha przygody i nieoczekiwany zwrot akcji, niepoprawny optymista, którego życie nigdy nie zaskoczy bo widzi wyjście z każdej sytuacji. Człowiek z pasją, który inspiruje, zmusza do myślenia i czasami zawstydza. Ralph Waldo Emerson nie poznał nigdy Daniela, a tak trafnie go opisał: “Nie podąża tam gdzie wiedzie ścieżka. Zamiast tego pójdzie tam gdzie jej niema i wytyczy szlak“.

 

hania3Ona

Piękna i kapryśna. Zawsze z planem na podróż przypominającym budowę szwajcarskiego zegarka. Ma to, czego nie ma ON czyli szczyptę przezorności, organizacji i perfekcyjny zmysł planowania. Świat odkrywa z przewodnikiem, słomianym kapeluszem na głowie i paczuszką słodkości w kieszeni. Kocha Francję, klimat południa i lokalne potrawy. Posiadaczka największego serca na Ziemi – jej podróż do Indii skończyłaby się wydaniem wszystkich pieniędzy na pomoc socjalną dla ubogich. Kocha Piotrusia, a Piotruś kocha ją!

 

przyjacielePrzyjaciele

Często podróżujemy z przyjaciółmi, którzy podobnie jak my wyznają zasadę, że “nie ma lepszego sposobu na naukę, zrozumienie polityki, kultury, odmiennych cywilizacji, niż podróże, a jedynym celem, na który warto zarabiać pieniądze, jest to, by móc oglądać świat” (Wojciech Giełżyński).

 

 Top