facebook instagram pinterest vimeo youtube

Gdzie napić się dobrego piwa w Weronie?

 

Werona jest piątym najczęściej odwiedzanym miastem Włoch. Rodzi to potencjał na powstawanie nowych miejsc z dobrym piwem rzemieślniczym, do którego Włosi się coraz bardziej przekonują. Piwo kraftowe w Weronie jest obecne, choć nie czuś jeszcze właściwego dla rzemieślniczej branży boomu. Podczas dwudniowej wizyty w stylu slow travel odwiedziliśmy kilka ważnych punktów na kraftowej mapie tego miasta. Nie jest ich dużo, ale przykład Werony potwierdza starą sprawdzoną maksymę, że liczy się jakość, a nie ilość.

Jeśli podobnie jak my, nie wyobrażasz sobie citrybreaków bez kosztowania lokalnych trunków, ten artykuł będzie dla Ciebie. Sprawdź, gdzie możesz napić się dobrego krafta zwiedzając Weronę.

 

Piwo kraftowe w Weronie – gdzie się napić?

L’ArtigianAle Beer Shop

 

Na Via Giosuè Carducci 41A w Weronie mieśli się najlepszy piwny sklep w tym mieście. Kilkusetletnia kamienia jest siedzibą małego rzemieślniczego przedsięwzięcia – sklepu o wdzięcznej nazwie Beer Shop. Prowadzi go młody, na oko trzydziestoparuletni Gianno. Sklep czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 15:30-20:30. Paradoksalnie na półkach sklepowych znajduje się niewiele włoskich piw, dominuje oferta międzynarodowa. Ale..nie mówimy tutaj tylko o oklepanych markach typu Mikeller, Brew Dog czy Nevada. Są propozycje z Estonii, Norwegii, Szwecji czy Stanów. I dla tych smaków warto odwiedzić to miejsce.

L’ArtigianAle jest sklepem, gdzie można zarówno kupić piwo, jak również skonsumować je w przyjemnych okolicznościach, dyskutując z gospodarzem o branżowych festiwalach i plotkach z piwnego świata.

 

 

Santa Maria Craft Pub

 

Na Via Santa Maria in Chiavica 6 znajduje się nowy punkt na krafowej mapie miasta. Kraft-pub Santia Maria to nowoczesny multitap, gdzie strudzony wędrowiec znaleźć może chmielowe ukojenie. To jedyny kratowy lokal, który znaleźliśmy w historycznym centrum – dwa pozostałe, czyli Beer Shop i Maratonda są po drugiej stronie Adygi. Wystarczy wejść na oficjalną stronę pubu, aby uzmsyłowić sobie z jakim poziomem mamy tu do czynienia. Pełne spektrum dobrych smaków. Dużo włoskich smaków – browary z Sycylii, Sardynii i kontynentalnych regionów Włoch.

 

 

Maratonda – Craft Beer Pub

 

Piwo kraftowe w Weronie nie kończy się na dwóch powyżej zarekomendowanych punktach. Krótką acz treściwą przygodę z kraftem w Weronie dobrze zakończyć na Via Sant’Alessio 20a. To najstarszy z wymienionych lokali piwnych, gdzie znaleźć możecie spory wybór włoskich piw rzemieślniczych. Był to jedyny lokal, w którym znaleźliśmy jakikolwiek polski akcent – piwo Baltic Freak – kolaborację naszego rodzimego AleBrowaru ze znamienitym włoskim browarem rzemieślniczym BrewFist. Pub otwarty jest od poniedziałku do soboty od godz. 18:00 do północy, a w soboty do 1:00.

 

 

Jeśli planujesz wypad do Werony, przeczytaj koniecznie nasz artykuł: Werona w stylu slow travel.

Daniel Administrator
Autor wpisu

Pan Król, bloger i miłośnik wschodnich krain. Orędownik podróży do miejsc nierozwiniętych turystycznie, aktywny uczestnik życia społeczno-politycznego; człowiek interesu na miarę XXI wieku. Zwolennik klasycznych podróży z plecakiem. Kolekcjoner winyli i pamiątek ze świata. Beergeek. Tester sprzętu optoelektronicznego. Działkowicz. 

follow me


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Top