facebook instagram pinterest vimeo youtube

Jak za 4 złote kupić dom na Sardynii

 

4 złote za dom na Sardynii, wyspie kwitnących kwiatów i błękitnego nieba

Sardynia to włoska wyspa, która słynie z pięknych plaż, zjawiskowej pogody i długowieczności mieszkańców.  Czy nie byłoby pięknie móc na niej zamieszkać? Oczywiście, że tak! Władze miasteczka Ollolai uruchomiły pierwszą turę specjalnego programu wykupu pustych domów, które można od teraz nabyć, niezależnie od obywatelstwa, za symboliczne 4 złote. Tak, za 4 złote możecie stać się właścicielami włoskiej willi. Oczywiście, jak zawsze, jest mały haczyk. Zanim zakupiony budynek stanie się willą, trzeba go wyremontować. Kupujący zobowiązuje się do przeprowadzenia renowacji obiektu w ciągu następnych 3 lat za kwotę nie mniejszą niż 80 tys. złotych. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, obiekt przechodzi na dożywotnią własność kupującego.

 

Ollolai to małe miasteczko i gmina we Włoszech w prowincji Nuoro. Populacja tego miejsca kurczy się od lat i wynosi obecnie zaledwie 1300 osób.

 

Dom na Sardynii – kupujesz, rekomentujesz, mieszkasz!

Ollolai, podobnie jak wiele innych miasteczek na południu Europy, ma problem z wyludnianiem. Sytuacja ekonomiczna krajów Południa pogorszyła się znacząco w ostatnich latach, co spowodowało, że wielu mieszkańców opuściło rodzinne miasta i miasteczka w poszukiwaniu większych perspektyw. Problem ten widać szczególnie na wyspach, gdzie często nie ma pracy, a potencjał rozwojowy jest mniejszy niż na kontynencie. Miasta-widma to niestety nowy problem, z którym przyjdzie się zmierzyć samorządom krajów takich jak Portugalia, Hiszpania czy Włochy.

Ollolai jeszcze w 2004 r. mieszkało 1579 mieszkańców, obecnie ta liczba wynosi niespełna 1300 osób. Miasteczko leży w prowincji Nuoro, której zdecydowana większość mieszkańców żyje z turystyki. Wschodnia część prowincji to słynne w całej Europie wybrzeże Costa Rei, do którego zjeżdzają gwiazdy światowego formatu. Niestety mieszkańcy środkowej części Sardynii są często bezrobotni, w tym rejonie wyspy jest również większa przestępczość determinowana brakiem pracy.

Klimat włoskiej zabudowy jest nie do podrobienia, zresztą zobaczcie sami:

 

 

200 domów za 1 euro. Sprawdź, kiedy rusza kolejna tura.

Pan Efisio Arbau, burmistrz sardyńskiej gminy, podał do publicznego wglądu zasady przyjmowania wniosków potencjalnych nabywców nieruchomości. Zła informacja jest taka, że pierwsza tura sprzedaży już się zakończyła. Przyszły inwestor musiał złożyć odpowiedni wniosek do 7 lutego 2018 r. do godziny 14:00. Władze miasteczka Ollolai wystawiły “na aukcję” 200 domów, wszystkie zostały kupione za symboliczne 1 euro przed czasem. Burmistrz nie wyklucza możliwości wystawienia kolejnych domów na sprzedaż, ale nie podał informacji, kiedy nastapi nabór nowych właścicieli.

Jeśli chcecie stać się posiadaczami czterech ścian na włoskiej Sardynii, koniecznie śledźcie oficjalną stronę gminy Ollalai. Na witrynie miasteczka podawane są najnowsze informacje dot. zakupu nowych budynków: kup dom za 4 złote – kliknij!

 

Hania Editor
Autorka wpisu

Pani Król. Zawsze z planem na podróż przypominającym budowę szwajcarskiego zegarka. Świat odkrywa z przewodnikiem, słomianym kapeluszem na głowie i paczuszką słodkości w kieszeni. Kocha Francję, klimat południa i lokalne potrawy. Posiadaczka największego serca na Ziemi – jej podróż do Indii skończyłaby się wydaniem wszystkich pieniędzy na pomoc socjalną dla ubogich.

follow me


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kino włoskie Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kino włoskie
Gość

Chętnie bym rzucił wszystko i zamiast wyjeżdżać w Bieszczady pojechał bym właśnie tam…

Top